פין חבוי – תופעה אצל תינוקות בה הפין שקוע ונכנס פנימה

פין חבוי אצל תינוקות

בתחילת חייו של התינוק הזכר, ייתכן כי הפין שלו יהיה מוחבא מתחת לקפלי עור כמו שק האשכים או אפילו שיפולי הבטן, תופעה אשר ידועה גם בתור "הפין החבוי".

החדשות הטובות הן שבדרך כלל מדובר בתופעה טבעית אצל תינוקות מעט שמנמנים ולהוציא מקרים נדירים במיוחד של פחות מ-1%, אין לה שום קשר לחיתוך שנעשה במהלך ברית המילה.

למעשה, כל פגם שמקורו ברשלנות במהלך הברית מתגלה מיד לאחר הורדת התחבושת, וזאת לעומת פין חבוי בו ניתן להבחין רק זמן מה לאחר הברית, אפילו עד מספר חודשים.

בכל אופן, לרוב השומן אשר אליו מתכנס הפין נעלם באופן טבעי אחרי שנתיים או שלוש והפין עצמו נראה שוב בגודל נורמלי, אם מתרחשת תופעה של הידבקות הפין לשומן, יש להקפיד על ההיגיינה באזור, לייבש אותו לאחר כל רחצה ולהשתמש בטלק.

יש גם להבחין בין פין חבוי לבין תופעה דומה הקרויה "הידרוצלה", במצב זה שק האשכים מתנפח מכיוון שכל הנוזלים שהצטברו בו במהלך ההתפתחות עדיין לא נספגו, אך גם כאן המצב בדרך כלל הופך לנורמלי תוך כשנה.

האם פין חבוי יכול לקרות גם אצל מבוגרים?

התמונה משתנה מעט כאשר מדובר על פין חבוי בגיל מבוגר יותר : אצל ילדים ואפילו מבוגרים בעלי עודף משקל (גם אם לא כבד), הפין עצמו עשוי לחזור ולשקוע בין כפלי העור של הבטן התחתונה.

במקרה הזה הפתרון הכי קל ופשוט הוא להתחיל דיאטה אשר תחזיר את ממדי הגוף לטווח הרצוי.

מה ניתן לעשות במקרים חריפים יותר וכיצד ניתן לטפל?

בעוד אצל ילדים הפתרון הוא לרוב פשוט וחולף עם הזמן, אצל מבוגרים ייתכן כי יהיה צורך בפעולות קצת יותר אגרסיביות, במיוחד אם כבר הצטבר שומן רב, במקרה זה ניתן לעשות זאת באמצעות להיות ניתוח קיצור קיבה או אפילו שאיבת שומן מהאזור הספציפי.

יחד עם זאת, אלו כמובן מצבים שבהם הדאגה לבריאות חשובה פי אחת כמה וכמה מהבעיה של הפין החבוי.

האם זה באמת פין חבוי?

בעוד פין חבוי כמעט אף פעם לא דורש ניתוח כל עוד אפשר לשלוף את העטרה החוצה באמצעות הצמדת העור בבדיקה פשוטה, ישנם שני מצבים אחרים שמזכירים מצב של פין חבוי, אך אינם כאלו :

1.לעיתים הפין שקוע ולכוד בתוך הבטן התחתונה של התינוק ובזמן הבדיקה לא ניתן יהיה לשלוף את הערלה.

הסכנה היא שיתפתח זיהום וייווצר קושי במתן שתן, במצב זה בדרך כלל נוצרת צלקת פנימית אותה אפשר לרכך באמצעות משחה סטרואידלית ולאחר מכן לשלוף את העטרה.

2.לעיתים הפין קטן ונדמה שהוא חבוי. חשוב לבדוק את אורך הפין בעת מתיחה או בזמן זקפה, אם הפין אכן קטן יחסית לנורמה, ניתן לשקול הזרקה של שומן או חומצה היאלורונית לאזור על ידי רופא מומחה.

 

צור עימנו קשר ונחזור אליך בהקדם:
פוסט זה פורסם בקטגוריה טיפולים נוספים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.