זוגיות בריאה

זוגיות מאושרת

זוגיות היא ללא ספק דבר מסובך, אך גם הקשר בין אופי יחסי המין והמצב הזוגי הוא מורכב בפני עצמו ולא מעט מחקרים גילו ממצאים מעניינים.

לכל אחד מבני הזוג עשויים להיות צרכים מיניים שונים וכל אחד מגיע עם הציפייה שבן הזוג שלו יהיה בעל העדפות דומות, מה שלא תמיד קורה ועשוי להביא לפערים משמעותיים ובעייתיות בקשר.

האם זוגיות בריאה תלויה בסקס טוב?

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא האם ניתן להגיע לזוגיות בריאה ומאושרת בלי יחסי מין טובים וההפך, האם יחסי מין טובים יכולים להחזיק זוגיות בעייתית.

בנוגע לקשר עם סקס בעייתי או קשר עם פערים משמעותיים בין ההעדפות של בני הזוג.

בהחלט ייתכן שמאפיינים חיובים אחרים של הקשר יוכלו להחזיק אותו כגון תחומי עניין משותפים או שיחות אינטימיות.

יחד עם זאת, אין ספק שסקס רע אינו משפר את הקשר ויכול להפוך בעיות שכבר קיימות בקשר להרבה יותר חמורות.

בנוגע לסקס "מדהים", רוב הסיכויים שהוא לא יצליח להחזיק זוגיות טובה מכיוון שמדובר רק ברובד אחד קטן עליו נבנית זוגיות מאושרת.

חדירה מביאה לזוגיות בריאה

האם כל סוגי הסקס זהים והאם זוגות שיש להם העדפות מיוחדות מאושרים יותר מאחרים?

ניסוי שוודי הראה כי יחסי מין מלאים הכוללים חדירה מביאים לזוגיות טובה יותר (הניסוי בחן גברים ונשים בנפרד).

לעומת זאת, סקס שלא מערב חדירה אינו משפר את הזוגיות, בלי קשר לתדירות בו הוא נעשה.

גם כאשר נבדקה התדירות הכללית של יחסי המין (מכל סוג שהוא) לא נמצא קשר בין יחסי מין תדירים יותר לבין סיפוק גבוה יותר מהקשר.

במחקר אחד שנערך בקרב סטודנטים התבקשו המשתתפים להגביר את תדירות היחסים באופן מלאכותי, כך שיש לקחת את התוצאות בעירבון מוגבל.

מצד שני, גם מחקר אמריקאי שנערך במשך 40 שנים, מצא כי אין הבדל בין רמת האושר של זוגות ששכבו פעם אחת בשבוע לעומת כאלו ששכבו יותר.

הסבר אפשרי אחד הוא כי למרות החשיבות של קיום יחסי המין, לאינטימיות עצמה, גם אם היא לא מינית, יש חשיבות הרבה יותר גבוהה.

רוצים זוגיות מאושרת? תחתרו למגע

עוד מספר מחקרים מעניינים מצאו כי דווקא לגברים חשובה יותר האינטימיות בצורה של נשיקות ומגע מסוגים שונים כגון התכרבלות או אפילו ליטופים, במיוחד ככל שהם נמצאים יותר זמן בתוך הקשר.

יתכן כי אחת הסיבות לכך קשורה בשחרור של "הורמון האהבה" , אוקסיטוצין. למעשה, על פי מטפלים זוגיים מסוימים, הדבר חשוב אפילו יותר מהקשר המילולי.

על פי אותה לוגיקה, הסיבה העיקרית לכך שאנחנו לא תופסים התכרבלות כחלק אינטגרלי ממערכת  היחסים היא מכיוון שהנשים תוספות אותן כאקט מיני של הגבר ואילו הגברים תופסים אישה שלא רוצה שילטפו אותה כקשה להשגה, כך שנוצרת אי הבנה והרבה יותר קל "לקפוץ ישר לעניינים".

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה מגזין בריאות מינית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.